Актуальні програми для практикантів « Сільськогосподарська практика у Швейцарії

Актуальні програми для практикантів


 1. Програма AGROIMPULS.

 Програма “Агроімпульсу” є загальношвейцарською програмою обміну практикантів. Практиканти можуть проходити практику у всіх кантонах Швейцарії (німецькомовних, франкомовних та італомовних). Вїзд практикантів відбувається виключно в групах. про можливі дати вїзду запитувати в контактної особи. нижче наведено умови практики по програмі “Агроімпульс”

Оплата за 3 чи 4 місячну практику

Оплата на руки одержується після відрахувань на проживання та харчування, соціальні страхові внески( пенсійні внески,  страхові внески по інвалідності, безробіттю, нещасному випадку, хворобі, непрацездатності, податків.  Оплата на руки залежить також від кантону, дезнаходиться практикант, віку, цивільного стану, страхових внесків  і складає приблизно 850 шв.франків (надалі CHF) щомісячно.

З цієї оплати будуть також відраховані слідуючі кошти (одноразово за весь період практики):

 • авіаквиток (якщо він був куплений Агроімпульсом) – вартість квитка
 • збір «Агроімпульсу» – 195 CHF*
 • ввідний семінар  (для України, Росії, Молдови та Білорусі) – 100  CHF*
 • екскурсія для практикантів – 125 CHF*
 • вартість з/д квитка з Цюріху до місця практики (при в’їзді ) – приблизно 50 CHF*
 • вартість приписки  по місцю практики – 40 CHF

* плюс ПДВ. зразок контракту можна скачати тут:Договір на практику.

Оплата  за 12 чи 18 місячну практику

Оплата на руки одержується після відрахувань на проживання та харчування, соціальні страхові внески( пенсійні внески,  страхові внески по інвалідності, безробіттю, нещасному випадку, хворобі, непрацездатності, податків.  Оплата на руки залежить також від кантону дезнаходиться практикант, віку, цивільного стану, страхових внесків  і складає приблизно 950 шв.франків (надалі шв.фр) щомісячно.

З цієї оплати будуть також відраховані слідуючі кошти (одноразово за весь період практики):

 • авіаквиток (якщо він був куплений Агроімпульсом) – вартість квитка
 • збір «Агроімпульсу» – 295  CHF*
 • навчальні курси згідно  договору – приблизно 1400 CHF
 • дві екскурсії для практикантів – 2*125 CHF
 • вартість  з/д квитка  з Цюріху до місця практики (при в’їзді) – приблизно  50 CHF*
 • Вартість посвідчення іноземця – приблизно 200 CHF
 • Вартість приписки   по місцю практики – 40  CHF

* плюс ПДВ 7,5 %

Оплата практики

Працедавець зобов’язаний  проводити щомісячний розрахунок оплати, понаднормового та вільного  часу, та видавати практиканту копію цього розрахунку.

Оплата понаднормових годин

Працедавець вирішує чи потрібно працювати понаднормово. При наявності понаднормової праці він вирішує також як  це  має компенсуватись: вільним часом чи грошима, якщо грошима, то оплата проводиться наступним  чином:

Наприклад: Зарплата  = 2.490 CHF (55 год в тиждень)+ доплата 25%  =  брутто 13.00  CHF/год .

Випробувальний термін

Випробувальний термін для практик, що тривають не більше 4 місяців складає 1 місяць; для довшого терміну 2 місяці. Випробувальний термін починається з початку вступу на місце практики. Протягом випробувального терміну  можна  залишити місце практики. Для цього практикант повинен повідомити працедавця за сім днів до запланованого від’їзду.

Робочий чаc

Робочий час встановлюється відповідно до еталонних кантональних договорів для сільського господарства. При потребі практикант повинен працювати понаднормово.

Це повинно бути компенсовано збільшеним вільним часом або довшою відпусткою, або повинно бути оплачено погодинно  з 25% надбавкою. Працедавець вирішує чи буде він оплачувати чи компенсувати вільним часом.

Вихідні дні та відпустка

Кількість   вихідних  днів встановлюється  відповідно до еталонних кантональних договорів для сільського господарства. Відпустка надається згідно закону і складає: для практикантів віком до 20 років: 5 тижнів, для  старших 4тижні; працедавець оплачує  практикантові повну зарплату  протягом  відпустки. Не використані вільні дні прирівнюються до відпускних.

Страхування

Працедавець  страхує  практикантів на основі встановлених законодавством зобов’язань таких як: пенсійні внески,  страхові внески по інвалідності, безробіттю, нещасному випадку, хворобі, непрацездатності. У  місцевих органах влади (гемайнде) можна довідатись про можливість здешевлення  страхових внесків  по хворобі.

Податки

Податок на прибуток відраховується із зарплати практиканта.

Приватна відповідальність

«Агроімпульс»  страхує всіх іноземних практикантів  від приватної  відповідальності. Застрахованою є та шкода яку практикант як приватна особа(напр. у вільний час) протизаконно нанесе стороннім особам.( з суми нанесеної шкоди  500 франків  він мусить сам оплатити).

Шкода, яку практикант нанесе своєму працедавцю або особі що проживає разом з ним не застрахована. Шкода,  що заподіяна навмисне відраховується повністю із зарплати.

Заява  про виплату  внесків пенсійної каси

Якщо для практикантів старше 25 років (з країн не членів ЄС) відкрито рахунок у пенсійній касі, то практикант має право залишаючи остаточно Швейцарію одержати назад свої внески готівкою. Для цього необхідно подати  заяву до пенсійної каси.

Формуляр можна одержати в фундації  пенсійних  кас  Швейцарії, тел. 056 462 51 33.

Для того, щоб одержати ці внески ще до виїзду додому заява на виплату внесків повинна  бути вислана на адресу: Pensionkassenstiftung  der  Schweizerischen Landwirtschaft . Laurstr.10.5201 Brugg.

…не пізніше чим за 30 днів до від’їзду.

Дозвіл  на перебування(Bewilligung) /  Тривалість перебування/ Початок  практики

Практикант зобов’язаний вчасно приїхати та виїхати. Продовження чи заміна дозволу на практику дозволом на працю «Агроімпульс»  не підтримує. Можливим  є прийом і продовження  практики по програмі  « Ост 18» ( обмежено по кількості).

Початок практики:  практика має починатись з  одержанням  дозволу на практику (Bewilligung), та після приписки в органах влади( Gemeinde)  по місцю практики.

Адміністрування

Практикант оплачує кошти на в’їзд та виїзд. Коли практикант протягом  пробного часу  звільняється, то він має оплатити перебронювання квитка,  якщо ж практиканта звільняє працедавець то перебронювання квитка  оплачує  він же.   Якщо практикант перериває практику, чи завчасно  їде додому повинен він також повернути витрати «Агроімпульсу» ( час та кошти на поїздку  їх працівника  по маршруту Бругг-Цюріх- Аеропорт і назад.)

Програма і обслуговування практикантів коштує  для 3-4 місячних практик 195 шв.фр

І для 12-18 місячних 295 шв.фр.

Кошти за освітню програму (3-18 місячні програми) оплачуються наполовину практикантом і працедавцем.

Працедавець повинен  приписати практиканта по місцю практики  в відповідному органі влади(Gemeinde). Кошти за приписку( Посвідчення іноземця) оплачуються практикантом.

Умови вступу на практику підпадають під дію Кантональних Еталонних договорів  для сільського господарства.

Маєте  запитання?AGROIMPULS, Laurstr 10, CH-5201 Brugg AG1.www.agroimpuls.ch Tel. +4156 4625144,  Fax + 4156 442 22 12, E- Mail  [email protected]Контакт в Україні : www.swisspract.com.ua  Тел.. +38 067 382  01 49   e-mail: [email protected]

2. Кантональні Програми.

Сільськогосподарська практика у кантоні Ст. Галлен.

Тривалість практики і випробувальний термін.

Практика триває 4 місяці. Випробувальний термін становить 1 місяць.  Він починається зі вступом на місце практики. Протягом випробувального терміну трудові відносини можуть бути розірвані з дотриманням семиденного терміну попередження про розірвання договору. Трудові відносини підпадають під дію кантональних еталонних договорів для сільськогосподарських  праценаймачів. Кантон є виключно німецькомовним.

Завдання для працедавця і  страхування

На протязі кількох днів з приїзду практиканта на місце працедавець  повинен  виконати наступні  формальності:

 • Реєстрація практиканта при страховій касі Agrisano (загальне страхування по хворобі, інвалідності, непрацездатності, нещасних випадках).
 • Прописка в практиканта місцевому органі влади (Gemeinde) (не завжди вимагається).
 • Реєстрація  практиканта на отримання страхового посвідчення AHV.
 • ! Вартість дозволу на практику (190 CHF) оплачується працедавцем.
 • ! Вартість приписки (95 CHF) оплачується практикантом.

Оплата практики

Місячна зарплата практиканта складає:

AHV Зарплата CHF 2510.00
Відрахування на проживання та харчування. CHF 990.00
Брутто мінімальна зарплата CHF 1500.00

Зразок типового контракту можна  скачати тут :   Vertrag Praktikant 2011

Оплата на руки одержується після відрахувань на проживання та харчування, соціальні страхові внески (пенсійні внески,  страхові внески по інвалідності, безробіттю, нещасному випадку, хворобі, непрацездатності), податків  і становить 1101 CHF.

 • ! Практиканти звільняються від податку на прибуток,якщо вони заробляють менше ніж 12 000 шв.фр.
 • ! В дні коли  практикант не харчується на господарстві, то невикористані  кошти додаються до зарплати.
 • ! Якщо практикант готує харчування сам, то йому доплачуют ь до зарплати вартість відрахувань на харчування.
 • Проживання за день: 11.50 CHF (345 CHF/міс)
 • Сніданок: 3.50 CHF (105 CHF/міс)
 • Обід: 10.00 CHF (300 CHF/міс)
 • Вечеря:  8.00 CHF (240 CHF/міс)

Розрахунок зарплати:

Зарплата повинна виплачуватись в кінці місяця. Працедавець зобов’язаний проводити щомісячний розрахунок  зарплати,  включаючи розрахунок понаднормового часу, відпускних та вихідних днів.

Робочий час, вихідні та відпускні.

Законодавчо обумовлений робочий тиждень в сільському господарстві кантону Ст. Галлен cкладає 55 год в тиждень. Відповідно – 10 год в день і максимум 11 год  в літні місяці.

Вільний час:  1,5 дня в тиждень, з них мінімум 2 дні має припадати на неділю.

Відпускні: 2 відпускних дні в  робочий місяць (= 8 відпускних днів для 4 місячної практики, з яких 1день використовується для екскурсії).

При потребі практикант повинен працювати понаднормово. Понаднормові години можуть бути компенсовані вільним часом або компенсовані грошима  з 25% надбавкою. Працедавець вирішує яким чином вони мають бути компенсовані.

! Освіта практикантів є обов’язковою для  всіх практикантів!

Тривалість: Один день семінару (курси з екскурсією в школі Маттенгоф Флавіль чи Райнгофштрассе, 11 Залец).

Фінансування:  Вартість освіти в сумі 210 CHF оплачується наполовину практикантом і працедавцем. Практиканти виділяють також  вільний день з своїх відпускних. Кошти в сумі 105 шв.фр будуть відраховані із зарплати практиканта в місяць коли буде проведений семінар.

Безпека праці.

Всі господарства що наймають практикантів повинні виконувати  вимоги положення ЕКАS 6508 про залучення лікарів в галузі праці та інших спеціалістів з безпеки праці. Довідки про галузеве рішення AgriTop  надає BUL, тел. 062 739 50 40.

Вимоги до практикантів/ток

 • Вік:  18-30р на дату вїзду
 • Освіта: практиканти повинні пред’явити документи про сг освіту (довідка про навчання або диплом випускника (не більше 2 роки після закінчення сг навчального закладу (ПТУ, Технікум, ВУЗ)). Освіта повинна відповідати профілю практики (такі спеціальності, як економіка, облік чи електрифікація сг не проходять.). Довідка має бути видана або на німецькій мові, або має бути перекладена в бюро перекладу і завірена нотаріально. переклад диплома також обовязковий.
 • Як правило для хлопців необхідно мати права водія/тракториста.
 • Мова: знання німецької мови  на рівні достатньому для спілкування.

Посередництво та набір практикантів.

Практиканти проходять практику за посередництва Andermatt Planung &Schulung

 • Відповідальна особа: Кароліна Андерматт, дипломований інженер аграрної економіки.

! Посередництво і освіта практикантів здійснюється шляхом самофінансування.

! Фінансування витрат на посередництво  та обслуговування здійснюється шляхом  загального збору за посередництво з  господарств  на  користь Andermatt Planung &Schulung  суми 200 шв.фр.

Контактна особа в Україні: Колесник Петро Іванович.

3.  Програма VBO.

Ця програма дозволяє  пройти  сільськогосподарську практику  в Князівстві Ліхтенштайн.

Тривалість практики 3-24міс.  Інфо: e-mail: [email protected]  \ тел. +38 067 382  01 49

www.SWISSPRACT.com.ua © 2001 - 2011
+38 067 3820149 [email protected] Контакти Лінки